Signal Transformer FCB-0603A-201P
Part No.:
FCB-0603A-201P
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
FCB-0603A-201P.pdf
Description:
FERRITE BEAD 200 OHM 0603 1LN
Shipping
FCB-0603A-201P Specifications
Series:
FCB-0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
200 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):
50mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)