Fox Electronics FC4SDCBMF24.0-T1
Part No.:
FC4SDCBMF24.0-T1
Datasheet:
FC4SDCBMF24.0-T1.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
FC4SDCBMF24.0-T1 Specifications
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)