EPSON FC-255 32.7680K-AC
Part No.:
FC-255 32.7680K-AC
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-255 32.7680K-AC.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Shipping
FC-255 32.7680K-AC Specifications
Series:
FC-255
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±100ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
2-SMD (4.9x1.8)
Size / Dimension:
0.193" L x 0.071" W (4.90mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)