EPSON FC-135 32.7680KQ-A
Part No.:
FC-135 32.7680KQ-A
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-135 32.7680KQ-A.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Shipping
FC-135 32.7680KQ-A Specifications
Series:
FC-135
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Frequency:
32.768 kHz
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
2-SMD (3.2x1.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)