EPSON FC-135 32.7680KA-AG5
Part No.:
FC-135 32.7680KA-AG5
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-135 32.7680KA-AG5.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Shipping
FC-135 32.7680KA-AG5 Specifications
Series:
FC-135
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
2-SMD (3.2x1.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)