EPSON FC-12M 32.7680KA-VJ
Part No.:
FC-12M 32.7680KA-VJ
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-12M 32.7680KA-VJ.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD
Shipping
FC-12M 32.7680KA-VJ Specifications
Series:
FC-12M
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
2-SMD (2.05x1.2)
Size / Dimension:
0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)