EPSON FC-12D 32.7680KA-AG5
Part No.:
FC-12D 32.7680KA-AG5
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-12D 32.7680KA-AG5.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Shipping
FC-12D 32.7680KA-AG5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
FC-12D
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
75 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SMD (2.05x1.25)
Size / Dimension:
0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)