EPSON FC-12D 32.7680KA-A
Part No.:
FC-12D 32.7680KA-A
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-12D 32.7680KA-A.pdf
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Shipping
FC-12D 32.7680KA-A Specifications
Series:
FC-12D
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
75 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-SMD (2.05x1.25)
Size / Dimension:
0.081" L x 0.049" W (2.05mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.014" (0.35mm)