Bel Power Solutions FC100V10A
Part No.:
FC100V10A
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
FC100V10A.pdf
Description:
LINE FILTER 100VDC 10A TH
Shipping
FC100V10A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Series:
FC
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
100V
Voltage - Rated AC:
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
10 A
Frequency - Operating:
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C