Taiyo Yuden FBR06VA850NA-00
Part No.:
FBR06VA850NA-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Radial
Datasheet:
FBR06VA850NA-00.pdf
Description:
FERRITE BEAD 85 OHM RADIAL 1LN
Shipping
FBR06VA850NA-00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
FB
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
85 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
7A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)