Taiyo Yuden FBMJ4516HM900-T
Part No.:
FBMJ4516HM900-T
Datasheet:
FBMJ4516HM900-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 90 OHM 1806 1LN
Shipping
FBMJ4516HM900-T Specifications
Impedance @ Frequency:
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
4A
DC Resistance (DCR) (Max):
14mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)