Taiyo Yuden FBMJ3216HS800-T
Part No.:
FBMJ3216HS800-T
Datasheet:
FBMJ3216HS800-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 1206 1LN
Shipping
FBMJ3216HS800-T Specifications
Impedance @ Frequency:
80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
4A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)