Taiyo Yuden FBMJ3216HS480NT8
Part No.:
FBMJ3216HS480NT8
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
FBMJ3216HS480NT8.pdf
Description:
FERRITE BEAD 48 OHM 1206 1LN
Shipping
FBMJ3216HS480NT8 Specifications
Series:
LBMC
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Impedance @ Frequency:
48 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
6A
DC Resistance (DCR) (Max):
5mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)