Taiyo Yuden FBMJ1608HM230NTV
Part No.:
FBMJ1608HM230NTV
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
FBMJ1608HM230NTV.pdf
Description:
FERRITE BEAD 23 OHM 0603 1LN
Shipping
FBMJ1608HM230NTV Specifications
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Impedance @ Frequency:
23 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
4A
DC Resistance (DCR) (Max):
7mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)