Taiyo Yuden FBMH4532HM202-T
Part No.:
FBMH4532HM202-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
FBMH4532HM202-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 2K OHM 1812 1LN
Shipping
FBMH4532HM202-T Specifications
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Impedance @ Frequency:
2 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.3A
DC Resistance (DCR) (Max):
130mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)