Taiyo Yuden FBMH4525HM102NT8
Part No.:
FBMH4525HM102NT8
Package:
1810 (4525 Metric)
Datasheet:
FBMH4525HM102NT8.pdf
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 1810 1LN
Shipping
FBMH4525HM102NT8 Specifications
Series:
LBMG
Package/Case:
1810 (4525 Metric)
Impedance @ Frequency:
1 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
3A
DC Resistance (DCR) (Max):
60mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.110" (2.80mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)