Taiyo Yuden FBMH3216HM501NT
Part No.:
FBMH3216HM501NT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
FBMH3216HM501NT.pdf
Description:
FERRITE BEAD 500 OHM 1206 1LN
Shipping
FBMH3216HM501NT Specifications
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Impedance @ Frequency:
500 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
2A
DC Resistance (DCR) (Max):
70mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)