Taiyo Yuden FBMH1608HL601-TV
Part No.:
FBMH1608HL601-TV
Datasheet:
FBMH1608HL601-TV.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Shipping
FBMH1608HL601-TV Specifications
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
450mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)