Taiyo Yuden FBMH1608HL471-T
Part No.:
FBMH1608HL471-T
Datasheet:
FBMH1608HL471-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Shipping
FBMH1608HL471-T Specifications
Impedance @ Frequency:
470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
600mA
DC Resistance (DCR) (Max):
350mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Height (Max):
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)