Taiyo Yuden FBMH1608HL221-T
Part No.:
FBMH1608HL221-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
FBMH1608HL221-T.pdf
Description:
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Shipping
FBMH1608HL221-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
FB
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
900mA
DC Resistance (DCR) (Max):
170mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)