Taiyo Yuden FBA04VA450AB-00
Part No.:
FBA04VA450AB-00
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Axial
Datasheet:
FBA04VA450AB-00.pdf
Description:
FERRITE BEAD 45 OHM AXIAL 1LN
Shipping
FBA04VA450AB-00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
FB
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
45 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
7A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.177" L (3.50mm x 4.50mm)