NextGen Components FB450K0000L115
Part No.:
FB450K0000L115
Manufacturer:
NextGen Components
Category:
Ceramic Filters
Package:
Cube, 5-PC Pin
Datasheet:
FB450K0000L115.pdf
Description:
450KHZ FILTER GDT 40S KFX TYPE
Shipping
FB450K0000L115 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NextGen Components
Series:
FB
Package/Case:
Cube, 5-PC Pin
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
450kHz
Impedance:
2kOhm
Bandwidth:
6 kHz
Insertion Loss:
8dB
Filter Type:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Height (Max):
0.315" (8.00mm)