Stackpole Electronics Inc FB08YTYH800
Part No.:
FB08YTYH800
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
FB08YTYH800.pdf
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 1806 1LN
Shipping
FB08YTYH800 Specifications
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
FB
Package/Case:
1806 (4516 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
4A
DC Resistance (DCR) (Max):
25mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)