Stackpole Electronics Inc FB04YTYN121
Part No.:
FB04YTYN121
Datasheet:
FB04YTYN121.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 1LN
Shipping
FB04YTYN121 Specifications
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)