Stackpole Electronics Inc FB03YTYN272
Part No.:
FB03YTYN272
Datasheet:
FB03YTYN272.pdf
Description:
FERRITE BEAD 2.7K OHM 0603 1LN
Shipping
FB03YTYN272 Specifications
Impedance @ Frequency:
2.7 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
50mA
DC Resistance (DCR) (Max):
1.3Ohm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)