Stackpole Electronics Inc FB03YTYH601
Part No.:
FB03YTYH601
Datasheet:
FB03YTYH601.pdf
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Shipping
FB03YTYH601 Specifications
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1A
DC Resistance (DCR) (Max):
200mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)