Stackpole Electronics Inc FB03YTYH471
Part No.:
FB03YTYH471
Datasheet:
FB03YTYH471.pdf
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
Shipping
FB03YTYH471 Specifications
Filter Type:
Power Line
Impedance @ Frequency:
470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):
150mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)