Stackpole Electronics Inc FB02YTYN330
Part No.:
FB02YTYN330
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
FB02YTYN330.pdf
Description:
FERRITE BEAD 33 OHM 0402 1LN
Shipping
FB02YTYN330 Specifications
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
FB
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
33 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
300mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)