EPSON FA-238A 19.2000ME50A-AG3
Part No.:
FA-238A 19.2000ME50A-AG3
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA-238A 19.2000ME50A-AG3.pdf
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Shipping
FA-238A 19.2000ME50A-AG3 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
FA-238A
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)