EPSON FA-238 25.0000MB-K3
Part No.:
FA-238 25.0000MB-K3
Datasheet:
FA-238 25.0000MB-K3.pdf
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
FA-238 25.0000MB-K3 Specifications
Series:
FA-238
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)