EPSON FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0
Part No.:
FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0.pdf
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Shipping
FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
FA-20HS
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±12ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)