EPSON FA-20H 19.2000MF10Z-AC
Part No.:
FA-20H 19.2000MF10Z-AC
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA-20H 19.2000MF10Z-AC.pdf
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 9PF SMD
Shipping
FA-20H 19.2000MF10Z-AC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
FA-20H
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)