EPSON FA2016AS 19.2000MF12Y-AG0
Part No.:
FA2016AS 19.2000MF12Y-AG0
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA2016AS 19.2000MF12Y-AG0.pdf
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Shipping
FA2016AS 19.2000MF12Y-AG0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
EPSON
Series:
FA2016AS
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
19.2 MHz
Frequency Stability:
±12ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SMD (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)