Amprobe FA-0.5A/700V
Part No.:
FA-0.5A/700V
Manufacturer:
Amprobe
Category:
Electrical, Specialty Fuses
Package:
Datasheet:
FA-0.5A/700V.pdf
Description:
FUSE 500MA 700VAC
Shipping
FA-0.5A/700V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amprobe
Series:
Package / Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Fuse Type:
Current Rating (Amps):
500mA
Voltage Rating - AC:
700 VAC