KYOCERA AVX F951E475MPAAQ2
Part No.:
F951E475MPAAQ2
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
F951E475MPAAQ2.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 0805
Shipping
F951E475MPAAQ2 Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
8Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)