KYOCERA AVX F951E106KBAAQ2
Part No.:
F951E106KBAAQ2
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
F951E106KBAAQ2.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 1411
Shipping
F951E106KBAAQ2 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
900mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)