KYOCERA AVX F951C226KSAAQ2
Part No.:
F951C226KSAAQ2
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
F951C226KSAAQ2.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 16V 1206
Shipping
F951C226KSAAQ2 Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)