KYOCERA AVX F950J107KAAAQ2
Part No.:
F950J107KAAAQ2
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
F950J107KAAAQ2.pdf
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 1206
Shipping
F950J107KAAAQ2 Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)