KYOCERA AVX F950G227MSAAM1Q
Part No.:
F950G227MSAAM1Q
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
F950G227MSAAM1Q.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 20% 4V 1206
Shipping
F950G227MSAAM1Q Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.063" (1.60mm)