KYOCERA AVX F931E475MBA
Part No.:
F931E475MBA
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
F931E475MBA.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1411
Shipping
F931E475MBA Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.8Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.091" (2.30mm)