KYOCERA AVX F931D476KCC
Part No.:
F931D476KCC
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
F931D476KCC.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2312
Shipping
F931D476KCC Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)