KYOCERA AVX F931A476MBA
Part No.:
F931A476MBA
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
F931A476MBA.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 1411
Shipping
F931A476MBA Specifications
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1Ohm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.091" (2.30mm)