Diodes Incorporated F91000010
Part No.:
F91000010
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
Datasheet:
F91000010.pdf
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 8PF
Shipping
F91000010 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ F9
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C