Diodes Incorporated F80600005
Part No.:
F80600005
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Crystals
Package:
Datasheet:
F80600005.pdf
Description:
CRYSTAL 6.0000MHZ 10PF
Shipping
F80600005 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
SaRonix-eCera™ F8
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
6 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C