Mechatronics Fan Group F8025X12B1-FH-TTL-EM-UL1061
Part No.:
F8025X12B1-FH-TTL-EM-UL1061
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
F8025X12B1-FH-TTL-EM-UL1061.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Shipping
F8025X12B1-FH-TTL-EM-UL1061 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
F8025-H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
53.0 CFM (1.48m³/min)
Static Pressure:
0.260 in H2O (64.8 Pa)