Mechatronics Fan Group F8025M12B4-FS
Part No.:
F8025M12B4-FS
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
F8025M12B4-FS.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Shipping
F8025M12B4-FS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
F8025
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Rated:
12VDC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
34.0 CFM (0.952m³/min)
Static Pressure:
0.090 in H2O (22.4 Pa)