Renesas Electronics Corporation F6212AVGI8
Part No.:
F6212AVGI8
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
RF Receivers
Package:
165-VFBGA
Datasheet:
F6212AVGI8.pdf
Description:
F6212 KA RECEIVE DUAL-BEAM BEAMF
Shipping
F6212AVGI8 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
165-VFBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
17.7GHz ~ 21.2GHz
Sensitivity:
Data Rate (Max):
Modulation or Protocol:
Applications:
General Purpose
Current - Receiving:
Data Interface:
SPI
Memory Size:
Antenna Connector:
Not Included
Features:
Voltage - Supply:
2.1V ~ 2.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C