Mechatronics Fan Group F6025X24B-FSR
Part No.:
F6025X24B-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
F6025X24B-FSR.pdf
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Shipping
F6025X24B-FSR Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
F6025
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 60mm L x 60mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
27.0 CFM (0.756m³/min)
Static Pressure:
0.280 in H2O (69.7 Pa)