Mechatronics Fan Group F6025M24B-RS-EM
Part No.:
F6025M24B-RS-EM
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
F6025M24B-RS-EM.pdf
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Shipping
F6025M24B-RS-EM Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
F6025-H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 60mm L x 60mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
17.0 CFM (0.476m³/min)
Static Pressure:
0.200 in H2O (49.8 Pa)