Omron Automation and Safety F3SG-4SRB0440-85
Part No.:
F3SG-4SRB0440-85
Datasheet:
F3SG-4SRB0440-85.pdf
Description:
LIGHT CURTAIN BODY 85MM
Shipping
F3SG-4SRB0440-85 Specifications
Series:
F3SG-SR
Packaging:
Bulk
Protection:
Body
Detection Capability:
85mm
Protective Height:
440mm
Number of Beams:
6
Beam Pitch:
80mm
Ingress Protection:
IP65/IP67/IP67G - Dust Tight, Oil Resistant, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature:
-30°C ~ 55°C
Voltage - Supply:
24VDC
Result:
F3SG-4SRB0440-85 FAQ
1. How to order F3SG-4SRB0440-85 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the F3SG-4SRB0440-85 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of F3SG-4SRB0440-85?
Related Products
BEBK MSC Series - 5mm - A1 ( 4-20mA )
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 15mm - A1 (4-20mA)
Milont Technology Co., Ltd
BEBK MSC Series - 10mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 35mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 25mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 50mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 20mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 75mm - A1 (4-20mA)
BEBK MSC Series - 100mm - A1 (4-20mA)